Σας ενημερώνουμε ότι οι ανάγκες σε Ε.Ε.Π. και Ε.Β.Π. της Δ/νσης Π.Ε. Ανατολικής Θεσσαλονίκης δεν έχουν καλυφθεί με τις υπάρχουσες προσλήψεις και με αυτό το δεδομένο δόθηκε προτεραιότητα στην κάλυψη σχολείων όπου υπάρχουν περισσότεροι μαθητές για υποστήριξη από Ε.Ε.Π. και Ε.Β.Π. ή μαθητές με αυξημένες ανάγκες (λόγω πάθησης ή ηλικίας). Στο πλαίσιο αυτό, σε πολλές περιπτώσεις οι προτιμήσεις στις αιτήσεις τοποθέτησης Ε.Ε.Π. και Ε.Β.Π. δεν ικανοποιήθηκαν. Η Δ/ νση Π.Ε. Ανατολικής Θεσσαλονίκης θα προβεί σε επανεξέταση των ήδη κατατεθειμένων αιτήσεων προτίμησης και αιτήσεων επανεξέτασης, εφόσον πραγματοποιηθεί η Β’ φάση προσλήψεων.