Αν κάποιος εκπαιδευτικός κάνει υπερωρία, οι ώρες δηλώνονται σε δύο σημεία:
- Στις Λεπτομέρειες ωραρίου εργασίας του εργαζόμενου της ατομικής του καρτέλας (ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ > ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΣΤΟΝ ΦΟΡΕΑ ΜΟΥ) επιλέγουμε «ΤΜΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΜΟΝΑΔΑΣ > Υπερωρία» και βάζουμε τις ώρες ανά εβδομάδα.
![](https://dipe-a.thess.sch.gr/myschool_helpdesk/wp-content/uploads/2023/02/iper1-1024x247.png)
- Περνάμε τις ώρες στο ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ > Καταχώρηση υλοποιημένων υπερωριών μονίμων /
αναπληρωτών για υπερωριακή αποζημίωση.
![](https://dipe-a.thess.sch.gr/myschool_helpdesk/wp-content/uploads/2023/02/iper2-1024x625.png)
![](https://dipe-a.thess.sch.gr/myschool_helpdesk/wp-content/uploads/2023/02/iper3-1024x312.png)
N/A